image

Temsa’da #MorIşıkYak hareketi ile mor rengin ilham ve farkındalık gücüne kucak açıyoruz! 3 Aralık’ta, Dünya Engelliler Günü’nün farkındalık günü olduğunun önemini vurgulamaktan ve Adana’da firmamızdan başlayıp ulusal çapta #MorIşıkYak hareketinde yer almaktan gurur duyuyoruz. “Engelli Dostu Firma” seçilen Türkiye’nin ilk markası olarak bu özel #MorIşıkYak gününde, engellilerin eğitim, iş ve sosyal yaşamda karşılaştıkları önyargı ve ayrımcılığı ortadan kaldırmayı ve engelli bireylerin fırsatlar verildiğinde hayatın her alanında katma değer sağlayan bireyler olduklarını vurgulamaya devam ediyoruz.``

image

#PurpleLightUp sonrası Türkiye’de başlatılan ulusal #MorIşıkYak hareketi bizleri içten dışa değişimimizde yol gösterici olduğu için çok mutluyuz. Türkiye’deki engelli çalışanlarla bağlantı kurulup, yeteneklerini gösterme fırsatı verildiğinde dönüşüm başlar. Bu dönüşüm de yöneticilerin dinlemeye ve bu konuda eylemeye geçmesi ile başlar. Biz her ikisinde de yer alıyoruz.”

image

Bireysel olarak #MorIşıkYak hareketini çok önemsiyorum. Engelli bir yakınım yok. Daha önce böyle bir çalışma içinde hiç olmadım. Ancak bu konun bir parçası oldum sorumluluğu ve bilinci ile hareket etmemi sağladınız. Sosyal medyada ve günlük hayatımda bu hareketin bir parçası olmaktan ve insanların dikkatini çekmekten çok mutlu oldum. Haydi sizde mor giysiler giyin. Mor ışık yakın ve farkındalık hareketine siz de katılın. Dostlarınızla yapabileceğiniz çok şey olduğunu unutmayın. Bunu bir gün değil aralıklarla sürekli yaparak toplumsal değişime katkı sağlayabilirsiniz.”